Wraz nadchodzącą zimą, każdy z nas zastanawia się co kupić pod choinkę swojemu dziecku? W dobie uginających się półek od ciężaru dziecięcych zabawek, wybór staje się coraz trudniejszy. Warto wiedzieć, że podarunek należy wybrać na podstawie wieku dziecka, jego upodobań, oraz preferencji. Często inne zabawki są tymi wymarzonymi dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Prezenty pod choinkę dla dziecka nie muszą być drogie. Jeśli szukasz prezentu, który oprócz walorów rozrywkowych, będzie posiadał również edukacyjne wybierz książkę. Poniżej prezentujemy listę książek dla dzieci, które sprawdzą się na każdym etapie wieku.

Książki jako prezenty pod choinkę dla dziecka

Na pierwszym miejscu warto wyróżnić książkę pt. ” Jesteś kimś wyjątkowym” autorstwa Martyny Brody, oraz Moniki Szczerbińskiej. Jest to nowa odsłona bardzo dobrze przyjętych przez rodziców relaksacji dla dzieci, które sprawdzą się dla dzieci szukających wyciszenia, relaksu, oraz odpoczynku po trudnych chwilach. Książka pomaga wzmocnić poczucie pewności siebie, oraz pomaga dostrzegać najważniejsze aspekty w życiu. Dzięki wizualizacjom można dotrzeć do spraw, emocji, oraz uczuć, które bywają ciężkie do omówienia. Książka to sposób nie tylko na relaksacje, oraz wizualnie. Tworzy ona punkt wyjścia dla ciekawych dyskusji, opartych na refleksjach.

Kolejną książką, która sprawdzi się na prezent dla dziecka w okresie świątecznym to ” Opowieści o tym, co w życiu ważne” autorstwa Marka Michalaka. Książka to dialog rodzeństwa, które opowiada sobie o codziennych doświadczeniach koleżeńskich, rodzinnych, oraz szkolnych.Jak to w przypadku rodzeństwa bywa, czasem się sprzeczają, czasem pomagają, a czasem dzielą się wnioskami. Tłumaczą sobie czym jest miłość, własne zdanie, szacunek, oraz wolność. Poruszana jest także empatia, nauka, oraz wiedza. Wyżej opisane pojęcia są poruszane w przypadku różnych sytuacji, oraz doświadczeń rodzeństwa. Dzięki tej książce, dziecko pozna emocje, oraz uczucia, które towarzyszą mu w życiu na co dzień.