Rodzice bardzo często chcą zaskoczyć swoje pociechy wyjątkowym, świetnie prezentującym się upominkiem. Jak wiadomo, najlepsze rozwiązania tkwią w prostocie. Zalecane jest postawienie na świetną książkę lub serię książek. Jakie prezenty pod choinke dla dziecka za 100 zł najlepiej zdadzą egzamin? 

“Przekroje”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to wręcz rewelacyjna pozycja edukacyjna. W 2020 roku książka została ponownie wydana w kartonowej formie. Doskonale zda egzamin w przypadku najmłodszych dzieci. Na każdej stronie będzie znajdował się przekrój przez owoc lub warzywo, w którym mieszkają składniki odżywcze. Należy zaznaczyć, że ilustracje są po prostu niezwykłe. Są bowiem pełne wartościowych ciekawostek. Rodzice muszą się spodziewać, że dzieci będą je zgłębiały przez kilkadziesiąt minut. Warto zaznaczyć, że bohaterowie będą wykonywali czynności, które dokładnie odpowiadają ich funkcjom w przyrodzie. Są nimi: witamina E, sulforafan, witamina C, błonnik czy potas. Pozycja świetnie zda egzamin w przypadku dzieci w wieku szkolnym od 6 do 10 lat. 

SERIA „JULIA”

Jest to z kolei skandynawska seria skierowana do najmłodszych. Główna bohaterka jest dziewczynką w wieku 1,5 – 2 lat. Julia jest niezwykle ciekawa świata. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ma bardzo dużo swobody. Może tarzać się w liściach, kłaść plaskiem w kałuży. Julia dodatkowo spożywa praktycznie wszystko. Jest również ciekawa jak smakuje mrówka. Warto wiedzieć, że zarówno tata, jak i babcia są zszokowani tym, co robi główna bohaterka. Traktują ją jednak z szacunkiem. Seria na pewno przypadnie do gustu wyluzowanym rodzicom. Książki pozwolą osobom dorosłym zaakceptować, że dzieci są różne. 

“Mru mru”

Jest to fińska książeczka przeznaczona dla najmłodszych dzieci. W najprostszym możliwym ujęciu opowiada o małej niedźwiadce Mru mru, która marzyła o tym, by za wszelką cenę zobaczyć zimę. W momencie, gdy cała rodzina zapadła w zimowy letarg, głównej bohaterce wcale nie chciało się spać. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że zima wydawała się jej ciemna, długa oraz nudna. Jest to bowiem historia o inności, a także odkrywaniu świata.